Wizyta w pracowni garncarskiej jest niezapomnianym przeżyciem dla osób miłujących się w sztuce plastycznej. Rozpoczynamy ją ciekawostkami o garncarstwie a następnie prezentujemy pokaz tworzenia na kole garncarskim. Każdy bez względu na wiek i zdolności ma możliwość wykonania własnoręcznego dzieła na pamiątkę wizyty na “Szlaku Ginących Zawodów”.
Garncarstwo Kowalstwo
Organizujemy pokazy kowalstwa dla grup zorganizowanych w kuźni, gdzie Kowal przy użyciu swoich narzędzi wykuwa podkowę. Przytacza przy tym krótką historię zapomnianego zawodu. Za dodatkową opłatą Kowal może wykuć podkowę z inicjałami każdego z Gości.
Piekarstwo
W domu chleba znajduje się piec opalany drewnem, w którym wypiekany jest chleb. Unikalna receptura sprawia, że tylko u nas goście zasmakują prawdziwego, wiejskiego chleba, który znają        z dziecięcych lat
Tkactwo
W chatce robótek ręcznych znajdują się rękodzieła stworzone za pomocą szydełka oraz gobeliny. Dla miłośników staroci mamy również sprzęt gospodarstwa domowego z poprzedniej epoki.
Mini-Zoo
Miłośnikom zwierząt proponujemy kolekcję unikalnych ptaków, w tym kilkanaście gatunków bażantów, kurki, koguty, kozy i barany. Atrakcją dla odważnych są jelenie, które jedzą z ręki. Wizyta w naszym Mini-Zoo to wspaniała zabawa dla dzieci jak i dla dorosłych.
Projekt i wykonanie:
Wyrób masła
Gości odwiedzających nasze gospodarstwo zapraszamy  zapomniany już od dawna ręczny wyrób masła w drewnianej maselnicy. -wyrób masła (odbywa się codziennie dla grup zorganizowanych po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym)
Szlak Ginących Zawodów-ul. Chrobrego 43a, 57-350 Kudowa Zdrój, tel. (+48) 74-86-55-512 kom. 667-959-799 200 m. od Kaplicy Czaszek w Czermnej, Strona główna Strona główna Ginące zawody Ginące zawody Biesiady Biesiady Cennik Cennik Polecamy Polecamy Noclegi Noclegi